...viskas, kas kažkada buvo paslėpta...
...kada nors taps žinoma...

... požemiai ... bunkeriai ... kasinėjimai ... bažnyčios ... rūsiai ... pilys ... speleologija ... kriptos ... lobiai ... fortai ... katakombos ... dvarai ... archeologija ... tuneliai ... fortifikacija ...

Projekto atnaujinimas!

2009.03.13, 12:58 publikavo temoje Projekto informacija

Pagaliau 🙂 Po kelerių metų petraukos radau laiko, noro ir galimybių perkūrti šaunų projektą digeriai.lt (buvęs Digeriai.lt)

Prašau kantrybės ir atlaidumo už klaidas artimiausias kelias paras kol bus kuriamas naujas dizainas, testuojama nauja sistema.

Vėliau dar užtruks nemažai laiko, kol bus įkelta bent sena info, straipsniai, fotoalbumai, bet palaukti vertą – bus daug geiau nei buvo 😉 Hope so 😀

Ačiū, kad lankotės ir iki!

underconstruction

Atsiliepimų: nėra »


Digerių komanda ir filosofija

2005.09.26, 21:43 publikavo temoje Projekto informacija

Digerių komanda:


~ Geris ~ ~ Grippen ~ ~ Grobuonis ~ ~ Hipelis ~ ~ Lemonas ~ ~ LT~
~ Raudonas ~ ~ SKR ~ ~ Soldier ~ ~ Thony ~ ~ Žaibas ~ ~ Zhucka ~

Digerių filosofija:

… „viskas kas kada nors buvo paslėpta, kažkada taps žinoma“ …

… digeriai … pažodinis vertimas iš anglų kalbos žodžio „digger“ – kasėjas, ieškotojas, tikrai neatspindi nei mūsų tyrinėjimų sferos, nei apimčių, požiūrių ir priemonių …

… bent mes norėtume kad mus žinotų ir šį terminą propaguotų šia, plačiąja prasme – digeriai tai bebaimių nuotykių ieškotojų komanda, tai įvairaus amžiaus, išsilavinimo ir socialinio statuso žmonės, iš įvairių Lietuvos apskričių ir vietovių, kuriuos vienija pomėgis laisvalaikiu tyrinėti įvairius požemius: urvus, rūsius, kriptas ir katakombas, fortus, kariuomenės ir civilinės saugos bazes ir bunkerius, DOT`us ir kitus fortifikacijos, gynybos įrenginius, dvarus, pilis, bažnyčias ir t.t. Domėtis, ieškoti ir atrasti įvairias paslaptis, patikrinti legendas įvairiuose požemiuose, griuvėsiuose, apleistose vietose, namuose „vaiduokliuose“ ir pan. Prisiliesti prie istorijos ir jos artefaktų…

… pagrindinis digeriškos veiklos darbas ir laiko sąnaudos išeikvojamos ne taip ir romantiškai – skaitant ir kataloguojant įvairią literatūrą, periodiką, naudojantis įvairių fondų, archyvų sukaupta medžiaga, renkant žmonių pasakojimus, atsiminimus, visuomenės gandus ir tikrinant juos. Kai „pribręsta“ būtinybė – berenkant ir skaitant pašalinę informaciją iškyla tik dar daugiau klausimų, paaiškėja nesutapimai, prireikia informacijos foto ar TV reportažui – tada digeriai „išlenda į dienos šviesą… tik tam, kad vėl sulystų kažkur po žeme :-)“…

… pasinaudodami patirtimi, spec. įgūdžiais ir priemonėmis (GPS imtuvai, foto ir video kameros, metalo detektoriai, alpinistinė bei nardymo įranga etc.), pažintimis, digeriai patenka ir svarbiausia sugrįžta iš tokių vietų, kokias eiliniai mirtingieji pamato nebent filmuose …

… jokiais būdais negalima digerių tapatinti su paveldo niokotojais, kapų plėšikais ar paprasčiausiais „metalistais“ (metalo ir kitų naudingų materialinių resursų vagimis iš apleistų objektų)… Mes ne tokie! Mes atėjome ne tam. Mes domimės istorija ir ją nepaprastai gerbiame, ekspedicijų metu į mūsų suinteresuotumo sferą įeina tik fotografavimas/filmavimas, vietovės ir objekto (-ų) brėžinių sudarymas, aprašymas, atsakymų į tam tikrus istorinius, architektūrinius ar karinius klausimus radimas, visuomenę neraminančių „paslapčių“ atskleidimas, paaiškinimų radimas …

… jei Jūs žinote kokių įdomių objektų, girdėjote ar žinote, kur Jūsų apylinkėse nuskendo lobiai“ ar po karo pelkėje „užsiliko“ tankas, galbūt patys domitės panašia veikla, norėtumėte prisijungti prie mūsų. Kontaktuokite žemiau pateiktais būdais ir mes pasistengsime rasti bendrą kalbą 😉

Pagarbiai, Soldier

Atsiliepimų: 1 »


Žaidimas „Digger“

2005.05.29, 11:31 publikavo temoje Projekto informacija

Judėjimas – rodyklės
Šaudymas – F1
Meniu – F9
Vienas ar du žaidėjai – ESC
„+“ didina žaidimo greitį „-“ mažina

Atsiliepimų: nėra »


Digeriškas anekdotas

2005.03.21, 20:33 publikavo temoje Projekto informacija

Šliaužia digeris siauru siauru tuneliu.
Sutinka kita, į priešingą pusę šliaužiantį digerį:
– O!  Iš kur tu šliauži?
– Aš?! Iš aklavietės… O tu?
– Hmm… keista… Aš taip pat! 😀

Zombis

Atsiliepimų: nėra »


Digeriškos terminologijos žodynėlis

2005.01.11, 20:30 publikavo temoje Projekto informacija

BENDRAI:

DIGERIS – [angl. digger] požemių pasaulio tyrinėtojas. Intereso objektai – bunkeriai, fortai, slėptuvės, bažnyčių rūsiai, kriptos, katakombos, miesto kolektorių ir tunelių sistemos, namai – „vaiduokliai“ ar griuvėsiai, dvarai, pilys ir kiti įdomūs, paslaptingi objektai bei reiškiniai, legendos ir artifaktai.

JUODASIS DIGERIS – [moradierius] „matalistas“ – karinių relikvijų ieškotojas su metalo detektoriumi, kastuvu ir t.t. … istorinių objektų ir net kapaviečių niokotojas, plėšikas dėl materialinės naudos. Visiška digerio priešingybė ir priešas, tad prašome netapatinti mūsų su tai kasėjais ir vargšų karių kapų niokotojais vardan sagties su svastika ar auksinio danties ištraukimo iš kaukolės… 🙁


Žvakė

KARINĖ INŽINERIJA / FORTIFIKACIJA:

BATERIJA – [pranc. batterie] istorinis gynybinis statinys, kuriame yra išdėstomos patrankos. Buvo atviros, kazemuotos arba šarvuotos.

BASTĖJA – [pranc. bastion circulaire; angl. raund bastion] išsikišęs frontu ir užnugaryje atviras istorinio gynybinio statinio elementas išsidėstęs įtvirtinimų linijoje; gali būti rato, pusračio, daugiakampio formos sujungtas su įtvirtinimo sienomis, skirtas sienų, fosos ir priekinio lauko gynybai.

BASTIONAS – [pranc. bastion] išsikišęs frontu, užnugaryje atviras penkiakampio formos istorinio gynybinio statinio elementas sujungtas su sienomis. Skirtas sienų, forsos, kaimyninių bastionų ir priekinio lauko gynybai.

BLINDAŽAS – [pranc. blindage] lauko tipo slėptuvė kariams su tvirtu denginiu.

BUNKERIS – [angl. bunker] atsparioji ugniavietė arba slėptuvė kariams apsiginti nuo priešo ugnies.

CITADELĖ – [it. cittadella] labiausiai įtvirtinta centrinė tvirtovės dalis, pritaikyta savarankiškai gynybai.

ESPLANADA – [pranc. esplanade] neapstatyta teritorija (laukas) tarp gynybinio įtvirtinimo ir artimiausių pastatų; paprastai buvo padalinta į tris zonas, kuriose buvo nustatyti skirtingi žemės paviršiaus bei jo dangos keitimų apribojimai.

FLIGELIS – [vok. Flugel – sparnas] šoninis įtvirtinimo korpusas.

FORTAS – [pranc. fort < lot. fortis – stiprus] istorinis gynybinis statinys – tvirtovės dalis, skirta ilgai žiedinei gynybai visiškoje apsuptyje, paprastai sujungtas su gretimais įtvirtinimais. Naudotas įvairiose gynybos sistemose: bastėjinėje, bastioninėje, žnyplinėje, o ypač poligonalinėse žiedinėse tvirtovėse. Skirstomi į kompaktiškus ir išsiplėtusios, pagrindinius, tarpinius ir jungiamuosius, artilerijos ir pėstininkų, pagal profilius – į vienapylimius ir dvipylimius.

FORTIFIKACIJA – [ lot. fortificatio – įtvirtinimas] žemės paviršiaus pritaikymas gynybai ir tam tikrų įtvirtinimų įrengimas. Fortifikacinis pastatas – karo inžinerijos gynybinis statinys, įtvirtinimas.

FOSA – [pranc. fossé] įgilinta kliūtis, įrengta prieš gynybos liniją. Gali būti stačiakampio, trapecijos ar trikampio formos pjūvyje, sausa ar užpilta vandeniu (gynybinis griovys).

GYNYBOS LINIJA – įtvirtinta fronto atkarpa (pvz.: žemės pylimas), kurios kraštai remiasi į natūralias kliūtis arba į specialius įtvirtinimus. Charakteringa lauko gynybai. Kai kada sustiprinta baterijomis. Gali būti ištisinė ar nutrūkstanti.

GYNYBINIS PYLIMAS – [pranc. rempart] gynybinis įrenginys, kartu tarnaujantis kaip kliūtis, ir kaip viena gynybinio objekto apvado profilio dalis. Kartu jis yra gynybos linija. Jis visada jungiasi su fosa (gali būti iš akmenų, rastų-žemės, žemės ir kt.).

KAPONIERIUS – [pranc. caponiere] 1. Sausame tvirtovės griovyje įrengtas akmeninis skliautuotas statinys, neaukštesnis negu fosos išorinis šlaitas, iš kurio išilgai apšaudomas tas griovys. 2. Įtvirtinto rajono kazematas su artilerijos pabūklu šaudyti į priešo sparną. Gali būti didieji, mažieji, pavieniai, dvigubi, užnugario ir kt. kaponieriai.

KAZEMATAS – [pranc. casemate < it. casamatta] Atspari gynybinio statinio patalpa, sauganti nuo artilerijos sviedinių ir bombų.

KONTRESKARPINĖ SIENA – [pranc. contrescarpe] prieššlaitinė siena ( siena esanti kitoje pusėje priešais fosos šlaitą.

LIUNETAS – [pranc. lunete] iš užnugario atviras, pusmėnulio formos lauko įtvirtinimas suformuotas iš žemės.

PANDUSAS – [pranc. pente douce – nuožulnus šlaitas] nuožulnuma tarp skirtingo aukščio pylimų.

POLIGONALINĖ SISTEMA – [pranc. poligone] istorinio gynybinio statinio formavimo principas naudojant kaponierius ir tiesias bei laužytas į išorę gynybines sienas. Poligonalinio tipo buvo Kauno tvirtovė.

POTERNA – požeminė galerija.

REDUTAS – [pranc. redute] istorinėje fortifikacijoje nedidelis uždaras lauko gynybinis objektas, dažniausiai įrengiamas apkasų, gynybinių linijų kampuose (suformuotas iš žemės, ar kt.)

* Žodynėlis parengtas pagal Histoire et Dictionnaire de la Fortification, Paris, 1991; Les Fortifications du Brianconnais, Aix-en-Provence, 1997; Tarptautinių žodžių žodyną, Vilnius, 1985; konsultuojantis su N. Steponaityte ir J. Lukše.

Paimta iš svetainės „Kauno tvirtovė

Atsiliepimų: nėra »